Statisztika 1.
Olykor unalmas lehet statisztikát készíteni, de nagyon fontos előnyei vannak. Párat felsorolva:
-
Saját munkád lekövethetővé válik.
-
Pontosan mutatja, hogy hol a hibád és miért nem megy az üzlet.
- Gyorsan lehet javítani a hibákat, elakadásokat.
Szójegyzék
STATISZTIKA (FŐNÉV):
Rendszerezett tények ábrázolása összehasonlított számadatok vagy grafikon formájában a változások észlelése és következtetések, megoldások kidolgozása céljával.
A vállalat igazgatója naponta nézi a termelési statisztikát. A gazdasági műsorban statisztikákat mutatnak be. A gazdasági elemző statisztika alapján próbálja megjósolni a jövőt.
Eredet [statisztika < német: Statistik (statisztika, tömegfelmérés) < latin: statisticum (államügy) < statum (állam) < sto (áll)]
KOMMUNIKÁCIÓ (FŐNÉV):
1. Gondolatok cseréje két vagy több személy között beszéd, írás vagy más eszköz használatával, hogy a másik is értse.
A tárgyalásokkal megkezdődött a hivatalos kommunikáció a két ország között. A pártok közötti kommunikációt akadályozza egymás hibáztatása. A szavak mögötti nem teljesen tiszta fogalmak nehezítik a kommunikációt.
2. Átvitt értelemben: Átadott üzenet; gondolatot jelképező tárgy, írás vagy hangsor, amit elküldünk vagy átadunk szándékunk, gondolatunk közlésére.
A hivatalból érkezett levél volt az a kommunikáció, amire az ügyfél már régóta vár. A számítógépet használó férfi megnézi a postafiókjának bejövő üzeneteit, de vasárnap nem érkezett egyetlen kommunikáció sem.
3. Átvitt értelemben: Elterjedt hírközlési mód, amellyel egyszerre sok embert lehet tájékoztatni.
A tévé, rádió és az újságok is a hivatalos kommunikáció csatornái. A kormány feladatának érzi a széles körű kommunikáció csatornáinak ellenőrzését és felügyeletét.
4. Műszaki: Adatok továbbítása két vagy több számítógép között.
A kommunikáció sikeres volt, mert sikerült letölteni a programot. Megszakad a kommunikáció, ha kihúzzák a csatlakozó vezetéket.
Eredet [kommunikáció; angol: communication (kommunikáció); latin: communication (kommunikáció); communicatus (közössé tesz); commune (közösség)]
Forrás: wikiszotar.hu